Zadzwoń973-773-7730
Lokalizacje6 PRZYCHODNI

Wypadek samochodowy. Jak postępować

Po wypadku wydaje nam się, że samo przejdzie lub “poboli i przestanie”. Co jest błędem, w takich sytuacjach należy niezwłocznie udać się do lekarza z kliniki leczenia bólu, który zajmuje się leczeniem powypadkowym.

1. Zgłoś wypadek do swojej firmy ubezpieczeniowej.

Twoje ubezpieczenie zajmie się naprawą samochodu lub mienia, a także obrażeniami ciała w przypadku, gdy Ty bądź ktoś z Twojego samochodu potrzebuje pomocy medycznej. Koszty pokrywa PIP (personal injury protection plan), tzw. Ochrona przed urazami. Każdy kto posiada ubezpieczenie samochodu taki plan ma.

2. Zaraz po wypadku zrób szczegółowe notatki i zdjęcia.

Zacznij prowadzić dokumentację na temat wypadku, obrażeń i uszkodzeń. Będzie bardzo potrzebna w przypadku, gdy postanowisz zgłosić to do adwokata (ułatwi mu to zgromadzenie szczegółowych informacji, na pewno skorzysta z takich dowodów, a nam nic nie umknie). Jeśli bowiem o czymś zapomnimy na początku np. wspomnimy o bólu szyi, pleców czy głowy, a w późniejszym okresie dodamy ból kolan, ubezpieczenie nie zaakceptuje kolan, twierdząc, że pacjent nie zgłosił tego na początku.

3. Należy zwrócić uwagę na najmniejszy ból, dyskomfort, drętwienia czy zawroty głowy.

Nikt nie zna Twego ciała lepiej niż Ty. Po wypadku wydaje nam się, że samo przejdzie lub “poboli i przestanie”. Co jest błędem, w takich sytuacjach należy niezwłocznie udać się do lekarza z kliniki leczenia bólu, który zajmuje się leczeniem powypadkowym. Najlepszym lekarzem będzie ten, który współpracuje już z adwokatami. Doskonale żeby lekarz był ekspertem medycznym i biegłym mogącym nie tylko poprowadzić leczenie, ale również napisać ekspertyzę medyczną odnośnie leczenia. Ekspertyza ta powinna zawierać informacje o całości leczenia, wykonanych zabiegach i rokowaniach po leczeniu. Powodzenie sprawy w sądzie zależy od dobrego adwokata i kompletnej dokumentacji medycznej. Tylko w przypadku udokumentowanej trwałej utraty zdrowia (permanent injury) można domagać się odszkodowania. Taką dokumentację przygotowuje lekarz i dostarczy adwokatowi. Jest to wiążący dokument przedstawiany w sądzie.

c.d.n.

Po więcej informacji proszę dzwonić lub tekstować, sms:
Dariusz Nasiek, MD: tel. 201-894-1313, SMS: 973-773-7730
Allied Neurology & Interventional Pain Practice
Englewood Office: 185 Grand Ave. Englewood, NJ 07631
[email protected]

Leczenie powypadkowe

Pozbądź się bólu już dziś

973-773-7730
Umów wizytę