23.05.24
Profesjonalna opieka w ważnych chwilach: Allied Neurology & Interventional Pain Practice Dr Nasieka
Wypadki w pracy (Workplace Injuries – WC) oraz wypadki samochodowe (Motor Vehicle Accidents – MVA) mogą znacząco wpłynąć na życie każdej osoby, niezależnie od statusu emigracyjnego czy sytuacji materialnej. W takich sytuacjach kluczową rolę odgrywa wysoko wykwalifikowany zespół medyczny, gotowy zapewnić specjalistyczną opiekę i skuteczne leczenie. więcej»

KONTAKT


Blog

HomeBlog › Kiedy skontaktować się z prawnikiem? Na Wszelki Wypadek -> Dr. Nasiek, NJ

Kiedy skontaktować się z prawnikiem? Na Wszelki Wypadek -> Dr. Nasiek, NJ

01.31.2022

Czy i kiedy skontaktować się z prawnikiem? Tak, należy się jak najszybciej skontaktować z renomowanym prawnikiem. Pamiętaj jednak, że zdrowie jest najważniejsze i zawsze wizyta u lekarz musi być pierwsza. Dr. Nasiek na łamach Dziennika Polonijnego omawia kiedy skontaktować się lekarzem, prawnikiem czy ubezpieczeniem, co robić po wypadku.

Nie koniecznie musisz iść do szpitala, ale bardzo ważne jest, aby Cię zbadał lekarz mający doświadczenie w urazach i leczeniu powypadkowym. Gdy zadbasz o swoje zdrowie, wtedy udaj się do prawnika. Masz na to dwa lata. Prawnik pomoże Ci uzyskać odszkodowanie za urazy zdrowotne i utracone mienie. Pamiętaj, że prawnik jest po Twojej stronie. Natomiast nie licz na swoje ubezpieczenie. Ubezpieczalnia będzie chciała zmniejszyć swoją ekspozycję na koszty, te związane z odszkodowaniem i także te związane z Twoim leczeniem.

Więc czy powinienem się skontaktować z moim ubezpieczeniem?

Tak. Większość towarzystw ubezpieczeń samochodowych wymaga od ubezpieczonych szybkiego zgłoszenia każdego wypadku. Twoje towarzystwo ubezpieczeniowe będzie chciało zebrać wszelkie podstawowe informacje o wypadku – czy byłeś winny czy nie. Niekiedy towarzystwo ubezpieczeniowe będzie chciało Twojej zgody na nagranie oświadczenia o wypadku. Jeśli Ty lub pasażerowie odnieśliście obrażenia w wypadku lub jeśli podejrzewasz, że towarzystwo ubezpieczeniowe będzie twierdzić, że nie jesteś ubezpieczony lub jeśli masz wątpliwości co do zakresu Twojego ubezpieczenia, radzimy skontaktować się z prawnikiem przed podjęciem kolejnego kroku, a z pewnością przed udzieleniem pozwolenia na nagranie rozmowy.

UWAGA: Nie powinieneś nigdy wydać oświadczenia towarzystwu ubezpieczeniowemu innego kierowcy bez uzgodnienia tego z własnym adwokatem. Musisz jednak mieć na uwadze, że brak odpowiednio wczesnego udzielenia informacji Twojemu ubezpieczycielowi, może być przyczyną utraty odszkodowania za wypadek. Musisz działać w dobrej wierze i nie opóźnić procesu udzielenia informacji swojemu ubezpieczeniu.