29.03.20
Szczegółowa profilaktyka: witaminy, mikroelementy, woda
Tematem mojego kolejnego artykułu będzie podniesienie odporności własnego organizmu. Ponieważ do tej pory nie ma specyficznie działającego lekarstwa ani szczepionki na koronawirusa, więc jak należy postąpić, aby uniknąć choroby? więcej»

KONTAKT


Blog

HomeBlog › Terapia PENS dostępna w naszym gabinecie

Terapia PENS dostępna w naszym gabinecie

03.06.2018

To minimalna inwazyjna kuracja elektryczna prowadzona poprzez skórę pacjenta na uśmierzenie bólu przewlekłego, ostrego lub pooperacyjnego. PENS (Percutaneous electrical nerve stimulation) nie wstrzykuje się w niej żadnych leków. Stosuje się jedną elektrodę z niezwykle cienkimi igiełkami - a jest ich około 1000 - na jednej.

Elektrody te dostarczają prąd dogłębnie, aż do nerwów pod skórą, nie niszczą ich tylko sprawiają, że są mniej wrażliwe na ból. Ból jest przekazywany przez nerwy, więc często można zmniejszyć ból, blokując sygnały z dotkniętych nerwów.

Pacjent odczuwa natychmiastową poprawę po kilku pierwszych zabiegach z powodu rozluźnienia mięśni. Złagodzenie skurczów mięśni z PENS może pozwolić na zwiększenie zakresu ruchomości w stawach. Terapia zwykle trwa tylko 30 min. Potrzeba jednka od 6 do 12 sesji, a pacjent może wrócić do domu natychmiast po terapii.

Podczas elektrostymulacji PENS pacjent odczuwa mrowienie. Znaczna ilość pacjentów dzięki tej terapii rezygnuje ze spożywania mocnych leków przeciwbólowych. Pacjenci po otrzymaniu całej serii zabiegów zgłaszają aż 75% poprawę! Terapia ta daje szczególnie fenomenalne reultaty w leczeniu bólu pleców, ramion, szyi, bioder, kolan, łokci, nadgarstków. Co więcej, pacjent samodzielnie steruje moc prądu jaki odczuwa, może go w trakcie zabiegu zmniejszyć bądź zwiększyć.

Oferujmey taką terapię w naszym gabinecie leczenia powypadkowego. Zanim udamy się na ingerencję chirurgiczną warto spróbować metod bardziej konwencjonalnych. ZAPRASZAMY!