s1

WRÓĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA

Kliknij, umów spotkanie z nami

s2

WRÓĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA

Kliknij, umów spotkanie z nami

15.08.18
Uszkodzenie dysków kregosłupa - przepuklina dysku, objawy i leczenie
W medycynie istnieje wiele terminów używanych do opisu patologii dysku kręgosłupa i związanego z nim bólu. Są to: przepuklina dysku, nerw uszczypnięty, wybrzuszenie dysku, itp. więcej»

03-06-2018

Terapia PENS dostępna w naszym gabinecie

Terapia PENS dostępna w naszym gabinecie
To minimalna inwazyjna kuracja elektryczna prowadzona poprzez skórę pacjenta na uśmierzenie bólu przewlekłego, ostrego lub pooperacyjnego. PENS (Percutaneous electrical nerve stimulation) nie wstrzykuje się w niej żadnych leków. Stosuje się jedną elektrodę z niezwykle cienkimi igiełkami - a jest ich około 1000 - na jednej.

Elektrody te dostarczają prąd dogłębnie, aż do nerwów pod skórą, nie niszczą ich tylko sprawiają, że są mniej wrażliwe na ból. Ból jest przekazywany przez nerwy, więc często można zmniejszyć ból, blokując sygnały z dotkniętych nerwów.

Pacjent odczuwa natychmiastową poprawę po kilku pierwszych zabiegach z powodu rozluźnienia mięśni. Złagodzenie skurczów mięśni z PENS może pozwolić na zwiększenie zakresu ruchomości w stawach. Terapia zwykle trwa tylko 30 min. Potrzeba jednka od 6 do 12 sesji, a pacjent może wrócić do domu natychmiast po terapii.

Podczas elektrostymulacji PENS pacjent odczuwa mrowienie. Znaczna ilość pacjentów dzięki tej terapii rezygnuje ze spożywania mocnych leków przeciwbólowych. Pacjenci po otrzymaniu całej serii zabiegów zgłaszają aż 75% poprawę! Terapia ta daje szczególnie fenomenalne reultaty w leczeniu bólu pleców, ramion, szyi, bioder, kolan, łokci, nadgarstków. Co więcej, pacjent samodzielnie steruje moc prądu jaki odczuwa, może go w trakcie zabiegu zmniejszyć bądź zwiększyć.

Oferujmey taką terapię w naszym gabinecie leczenia powypadkowego. Zanim udamy się na ingerencję chirurgiczną warto spróbować metod bardziej konwencjonalnych. ZAPRASZAMY!