s1

WRÓĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA

Kliknij, umów spotkanie z nami

s2

WRÓĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA

Kliknij, umów spotkanie z nami

15.08.18
Uszkodzenie dysków kregosłupa - przepuklina dysku, objawy i leczenie
W medycynie istnieje wiele terminów używanych do opisu patologii dysku kręgosłupa i związanego z nim bólu. Są to: przepuklina dysku, nerw uszczypnięty, wybrzuszenie dysku, itp. więcej»

Blog

Powypadkowy ból głowy, pleców, drętwienia. Zgłoś się do lekarza
Klinika leczenia bólu jest specjalistyczną placówką zajmującą się pacjentami po wypadku w pracy, na ulicy i wypadkach samochodowych. więcej»

 
Urazy głowy w wypadkach samochodowych, objawy i konsekwencje
Urazowe uszkodzenie mózgu (TBI - traumatic brain injury) jest główną przyczyną zgonów i niepełnosprawności w USA, około 30% wszystkich zgonów w wyniku traumy pourazowej. Codziennie 138 osób w Stanach Zjednoczonych umiera z powodu urazów. Ci, którzy przeżyją uraz mózgu (TBI) mogą mieć trwałe uszkodzenia przez resztę swojego życia. więcej»

 
Wypadki samochodowe i wstrząs mózgu (concussion)
Wypadki samochodowe i wstrząs mózgu idą ręka w rękę. Niestety, zbyt wiele ofiar wypadku samochodowych może nie wiedzieć przez wiele dni, że doszlo u nich do wstrząsu mózgu. A to ze względu na błędne przekonanie, że ci, którzy doświadczają wstrząsu mozgu muszą zawsze stracić przytomność. Ale nie trzeba być nieprzytomnym, aby doszło do wstrząsu mózgu. Można nawet nie doświadczyć utraty pamięci, ale np. nie być w stanie przypomnieć sobie, co wydarzyło się tuż przed wypadkiem. Co więcej, ludzie, którzy cierpią na wstrząs mozgu mogą nie mieć na zewnątrz, żadnych widocznych urazów głowy, takich jak skaleczenia i siniaki. więcej»

 
Uległeś wypadkowi? Koniecznie odwiedź lekarza!
W życiu nie ma błahych wypadków. Każda, nawet mała stłuczka, może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia! więcej»

 
Co zrobić gdy drugi kierowca uciekł z miejsca wypadku (hit and run)?
Prawo NJ wymaga od kierowców, aby sie zatrzymać gdy uczestniczył w wypadku samochodowym. Niestety, nie wszyscy kierowcy przestrzegają prawa. Wielokrotnie można zobaczyć jadących kierowców zaangażowanych w rozproszające zajęcia jak pisanie wiadomości, tekstowanie, rozmawianie przez telefon, jedzenie i wiele innych. Jest więc mnóstwo zająć konkurujących o naszą uwagę podczas prowadzenia pojazdu i przez nie odrywamy naszą uwagę od drogi. Oczywiście nawet wtedy, gdy zwracamy baczną uwagę na samochody wokół nas, to jednak wciąż może dojść do wypadku... więcej»

 
Social Media i twoja sprawa wypadkowa
Internet, oraz to co piszesz na internecie i dajesz na web, a w szczególności to co umieszczasz na mediach socjalnych, nie jest ani prywatne, ani w żaden sposób zabezpieczone. Jednak zbyt wielu ludzi, w szczególności ofiar obrażeń i wypadków, popełnia błąd wierząc, że ich profile użytkowników, czy to na Facebook, Twitter, Google Plus, Instagram lub innych platformach społecznych, są prawnie zabezpieczone. Pewnie myślisz, że tylko wąska grupa znajomych - poprzez ustawienie prywatności - może zobaczyć, to co piszesz. Nic bardziej błędnego! więcej»

 
Koniecznie zgłoś się do lekarza po wypadku samochodowym
Dlaczego ludzie, którzy są po wypadku samochodowym powinni szukać natychmiastowej pomocy lekarskiej. więcej»

 
Co gorsze dla kierowcy: leki czy alkohol? DUI - Driving Under Influence
Każdy wie, że jazda pod wpływem alkoholu jest niebezpieczna i nielegalna tak w New Jersey (klinika dr. Nasieka mieści się w tym stanie, przyp. red.) jak również w każdym innym stanie. Jednak jazda pod wpływem narkotyków - w tym leków na receptę lub bez recepty (tzw. over-the-counter) - może być tak samo lub nawet bardziej niebezpieczna. Może ona również być powodem poważnych mandatów za jazdę w stanie nietrzeźwym (DUI - Driving Under Influence). więcej»

 
Utrata przytomności po wypadku. Czy się nią martwić?
W sporcie profesjonalnym knock-out oznacza to, że jego przeciwnik uderzył tak mocno w głowę, jeden lub więcej razy, że zawodnik stracił przytomność. Prawda jest taka, że ​​zawodnik otrzymał uraz mózgu (TBI – traumatic brain injury) w postaci wstrząśnienia mózgu. Gdy odzyskuje przytomność i walka zostanie zakończona, zawodnik nie może po prostu wrócić do domu i próbować samemu wylizać się z otrzymanych urazów. Jest wymagane, aby zobaczył neurologa i nie może wrócić na ring przez okres co najmniej 30 dni po otrzymaniu zgody lekarza. Robi się to po to, aby mieć pewność, że nie doszlo do trwałego uszkodzenie mózgu. więcej»