s1

WRÓĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA

Kliknij, umów spotkanie z nami

s2

WRÓĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA

Kliknij, umów spotkanie z nami

15.08.18
Uszkodzenie dysków kregosłupa - przepuklina dysku, objawy i leczenie
W medycynie istnieje wiele terminów używanych do opisu patologii dysku kręgosłupa i związanego z nim bólu. Są to: przepuklina dysku, nerw uszczypnięty, wybrzuszenie dysku, itp. więcej»

Blog

Uszkodzenie dysków kregosłupa - przepuklina dysku, objawy i leczenie
W medycynie istnieje wiele terminów używanych do opisu patologii dysku kręgosłupa i związanego z nim bólu. Są to: przepuklina dysku, nerw uszczypnięty, wybrzuszenie dysku, itp. więcej»

 
TENS czyli elektrostymulacja na leczenie bólu (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation)
Elektrostymulacja TENS jest nieinwazyjną i niefarmakologiczną terapią przeciwbólową. Znajduje zastosowanie w uśmierzaniu zarówno bólu przewlekłego jak i ostrego. więcej»

 
Zastrzyk zewnątrzoponowy - bezinwazyjne leczenie bólu
Wszyscy wiemy jak bardzo inwazyjne są zabiegi chirurgiczne. Lekarze leczenia bólu za wszelką cenę starają się unikać tradycyjnej operacji, bojąc się powikłań. Próbują za wszelką cenę wykorzystać wszystkie możliwości leczenia zachowawczego zanim zaproponują choremu udanie się do chirurga w celu wykonania zabiegu. więcej»

 
Masaż na ból po wypadku samochodowym
Po wypadku mięśnie są bardzo spięte, przechodzą w tzw. Tryb Ochronny. Zostały bowiem nienaturalnie zaciśnięte. Dzieje się tak, za sprawą nagłego bezwładnego, znacznie przekraczającego naturalne zakresy ruchu wychylenia głowy. Uszkodzone zostają tkanki miękkie, mięśnie szyi oraz więzadła stabilizujące kręgosłup. Masaż jest niezbędnym dodatkiem do ćwiczeń. Terapia masażu jest jedną z lepszych form leczenia, pomaga odzyskać równowagę układowi nerwowemu, mięśniowemu, poprawia ukrwienie, uspokaja organizm. więcej»

 
TPI, czyli Trigger Point Injection na leczenie bólu
TRIGGER POINT INJECTION - jest prostym zabiegiem szeroko stosowanym w celu złagodzenia bólu u niektórych pacjentów. Zastrzyk ten stosowany jest w leczeniu wielu grup mięśniowych najczęściej zabieg wykonywany jest w okolicy ramion, nóg, dolnych części pleców i w odcinku szyjnym. Jest to procedura stosowana w leczeniu bolesnych obszarów mięśni, zwykle zlokalizowanych w mięśniach szkieletowych, które zawierają punkty zapalne, bądź węzły, skurcze mięśni, które tworzą się, gdy te się nie rozluźniają. Podrażnienia te powodują też ograniczony zakres ruchu. Punkt zapalny podrażnia nerwy dookoła co objawia się bólem w danym miejscu bądź ból jest odczuwany w innej części ciała. Technika ta służy również do złagodzenia przewlekłego bólu obejmującego tkankę mięśniową, która nie reaguje na inne sposoby leczenia tj. masaż, fizykoterapia. Stosując TPI można całkowicie wyeliminować przyjmowanie leków przeciwbólowych. więcej»

 
Wypadek samochodowy. Jak postępować
Po wypadku wydaje nam się, że samo przejdzie lub "poboli i przestanie". Co jest błędem, w takich sytuacjach należy niezwłocznie udać się do lekarza z kliniki leczenia bólu, który zajmuje się leczeniem powypadkowym. więcej»

 
Miałeś wypadek? Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP (platelet rich plasma) może ci pomóc
Leczenie urazów osoczem bogatopłytkowym to nowoczesny i skuteczny sposób postępowania w różnego rodzaju uszkodzeniach. więcej»

 
Wypadek na rowerze - jak postępować aby ochronić swoje zdrowie
Nieostrożna jazda ze strony kierowców samochodów, jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadku. Jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularna, zarówno jako sposób lokomocji jak i sport rekreacyjny. Ponieważ rowerzyści są obecni na ulicach przez cały rok i muszą oni dzielić drogę z kierowcami samochodów, dlatego rowerzyści mają zwiększone ryzyko urazu w wyniku kolizji. więcej»

 
Terapia PENS dostępna w naszym gabinecie
To minimalna inwazyjna kuracja elektryczna prowadzona poprzez skórę pacjenta na uśmierzenie bólu przewlekłego, ostrego lub pooperacyjnego. PENS (Percutaneous electrical nerve stimulation) nie wstrzykuje się w niej żadnych leków. Stosuje się jedną elektrodę z niezwykle cienkimi igiełkami - a jest ich około 1000 - na jednej. więcej»